ظاهرا تعدادی از سکانس‌های «Batman»، اثر سینمایی مت ریوز در Arkham Asylum (تیمارستان روانپزشکی خیالی برای مجرمان مجنون) داستان‌های شوالیه‌ی تاریکی پیش می‌روند و همین مورد وجود تعداد بالایی از آنتاگونیست‌ها (شخصیت مقابل قهرمان یا ضدقهرمان)در این فیلم را توجیه می‌کند.

شایعاتی به گوش می رسد که کل فیلم در Arkham Asylum پخش می شود، اما طبق گفته خودی ها این طور نیست. فقط تعداد معدودی صحنه در Arkham نمایش داده می شود.

فیلم Batman  که برادران وارنر به موفقیت آن امید فراوانی بسته اند با سوالات فراوانی از سوی طرفداران این خفاش محبوب شب های گاتهام مواجه شده که چرا به حضور چندین  Antagonist معروف دنیای کامیک‌های بتمن در فیلم جدید اشاره شده . بسیاری هم با این ابهام مواجهند که مت ریورز چگونه می خواهد در Batman جدید این تعداد از کاراکترهای معروف و خطرناک همچون ریدلر، پنگوئن و کت‌وومن را همزمان و در  کنار یکدیگر جای دهد، آن هم در فیلم نامه ای که قرار است نویسنده، بتمنِ ریوز را معرفی کند، شخصیت اصلی قصه را به سراغ رویارویی با این حجم از کاراکترها بفرستد؟ به نظر برخی از منتقدان این کار اگر چه به گمان سازندگان هیجان انگیز می آید ولی نگران کننده هم هست .

Arkham Asylum

براساس این اطلاعات جدید، فیلم مت ریوز که به‌گفته‌ی استودیوی سازنده، داستانی اورجینال و الهام‌گرفته از فضای فیلم‌های نوآر خواهد داشت، هیچ ربطی به فیلم‌های قبلی DC ندارد و اصلا اشاره‌ای هم به نحوه‌ی تبدیل شدن بروس وین به بتمن نخواهد کرد، قسمت‌هایی از قصه‌ی خود را در تیمارستان آرکام پیش می‌برد. این فیلم که براساس شایعات قرار است قسمت اول یک سه‌گانه‌ی جدید باشد، در بخشی از فیلم‌نامه‌ی خود به محلی می‌رود که تقریبا همیشه تعداد قابل توجهی از بهترین آنتاگونیست‌های دنیای کامیک‌بوک‌های DC در آن زندانی هستند.

تا این لحظه شایعه‌ها به حضور هفت آنتاگونیست در فیلم بتمن اشاره داشته‌اند و اخبار رسمی هم نقش داشتن قطعی دو فرد از بین آن‌ها در ساخته‌ی تازه‌ی کارگردان فیلم اکشن و لایق تحسین «جنگ برای سیاره‌ی میمون‌ها» (War for the Planet of the Apes) را تایید کرده‌اند. بااین‌حال تایید جریان داشتن تعدادی از سکانس‌های این فیلم در آرکام را احتمالا باید موثق ترین خبری دانست که تا به امروز به ما درباره‌ی فیلم‌نامه‌ی The Batman داده شده است. چون اکنون برخی حدس می‌زنند که بتمن در این فیلم بار اول با تعداد قابل توجهی از ضدقهرمان‌ها و شخصیت‌های منفی مورد اشاره درون The Elizabeth Arkham Asylum یا همین محل معروف نگه‌داری جنایت‌کارهای روانی گاتهام برخورد می‌کند؛ یک تیمارستان که بارها و بارها هنرمندهای مختلف چهره‌های متفاوتی برای آن ترسیم کرده‌اند و در هر مدیومی که بخواهید، بارها آنتاگونیست‌های شناخته‌شده‌ای مثل جوکر، ریدلر و مترسک را در یکی از سلول‌های خود اسیر می‌کند.

Batman

احتمالا خودتان تا به امروز متوجه شده‌اید که در فیلم Batman جدید، Zoë Kravitz در «بتمن» نقش سلینا کایل/زن گربه‌ای را بازی می‌کند و پل دینو نیز این‌جا وظیفه‌ی قدم برداشتن با کفش‌های ریدلر را دارد. همچنین گفته می‌شود که یکی دیگر از آنتاگونیست‌های حاضر در فیلم پنگوئن با بازی کالین فارل خواهد بود و جان تورتورو در فیلم جدید مت ریوز وظیفه‌ی اجرای نقش کارماین فالکون را بر عهده گرفته است. پیوستن جیمی لاوسون تازه‌کار برای ایفای نقشی همچنان اعلام‌نشده اما کلیدی به تیم سازنده‌ی فیلم و تایید حضور اندی سرکیس و جفری رایت به ترتیب برای بازی در جایگاه آلفرد پنی‌ورث و کمیسر جیمز گوردون نیز درکنار انتشار اطلاعاتی تازه راجع به فیلم‌های DC هم هرکدام به نوبه‌ی خود یکی از اخبار مهم مرتبط با اثر مورد بحث به شمار می‌آیند. فیلم The Batman برای اکران در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی (چهارم تیر سال ۱۴۰۰ خورشیدی) برنامه‌ریزی شده است.

شما فکر می‌کنید که بالاتر از هر شخصیت منفی خاکستری دیگر، دیدار بتمن رابرت پتینسون با کدام یک از افراد خطرناک و پرطرفدار گاتهام در تیمارستان آرکام می‌تواند سکانسی تماشایی را به وجود بیاورد؟