Doctor Who

BBC با پخش تریلر کوتاهی از فصل دوازده سریال Doctor Who، تاریخ شروع سریال را تایید و اعلام کرد.

این در حالی است که شبکهBBC آذر ماه سال گذشته از تمدید سریال Doctor Who (دکتر هو) برای دوازدهمین فصل متوالی خبر داد، در تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون هم تاریخ شروع پخش فصل دوازدهم این سریال مشخص شده است.

این شبکه زمان آغاز پخش این سریال را با انتشار دو قسمت ویژه سال نو اعلام کرده، قسمت اول که Spyfall  نام دارد، در ۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ دی امسال) و قسمت دوم در ۵ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۵ دی امسال) از شبکه BBC One در بریتانیا و BBC America در آمریکا پخش خواهد شد.

گفتنی است در این تریلر که در واقع بخش هایی از Spyfall را به تصویر می کشد، شاهد سفر در زمان و فضا، شخصیت شرور و منفی و همچنین بخش هایی از اتفاقات این دو قسمت خواهیم بود .

Doctor Who

فصل دوازدهم سریال Doctor Who

این فصل در ۱۰ قسمت تولید شده که مابقی قسمت ها به صورت هفتگی در یکشنبه شب ها پخش می شود، علاوه بر تریلر جدید، شبکه BBC پوستر زیر را به عنوان اولین پوستر رسمی این فصل انتشار داده:

Doctor Who

جودی ویتاکر در این فصل هم نقش دکتر هو را در سریال بر عهده دارد و توسین کول، بردلی والش و مندیپ جیل از‌ دیگر بازیگرانی هستند که در این سری حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند. کریس چینبال برای دومین بار وظیفه ساخت فصل دوازدهم سریال Doctor Who را بر عهده دارد. در واقع او جانشین استیون موفات شده که از سال ۲۰۰۵ تا پایان فصل دهم، وظیفه ساخت سریال Doctor Who را بر عهده داشته است.

نگاهی اجمالی به Doctor Who

Doctor Who

این سریال که نمایش آن از ۱۹۶۳ آغاز شده، تاکنون در ۱۱ فصل به نمایش درآمده‌است. دکتر هو امروزه به یکی از نشانه‌های فرهنگ معاصر بریتانیایی بدل شده‌است.

داستان این سریال مربوط به شخصیتی است به نام دکتر که با ماشین زمان خود به نام تاردیس در زمان و فضا سفر می‌کند و با شیاطین تمدن‌ها می‌جنگد. دکتر هو از نسل اربابان زمان است، اربابان زمان هزاران سال پیش در جنگ بزرگ زمان منقرض شدند. این سریال معمولاً به صورت قسمت‌های ۴۵ دقیقه‌ای نمایش داده می‌شود.

این سریال از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۸۹ به‌طور منظم پخش می‌شد و در سال ۱۹۹۶ تلاش برای بازیابی روند منظم پخش با استفاده از یک تله فیلم اتفاق افتاد اما تمامی تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند و ساخت این سریال متوقف شد. در سال ۲۰۰۵ راسل تی دیویس به عنوان کارگردان و سرپرست نویسندگان این سریال برگزیده شد و تولید خود را از Wales BBCدر کاردیف شروع کرد. سری اول در قرن ۲۱ با حضور کریستوفر اکسلستون در نقش نهمین دکتر توسط BBC ساخته شد. سری دوم و سوم دارای اقتباس‌های سینمایی به نام‌های تورچ وود و ماجراهای سارا جین ک-۹ بودند. همچنین اقتباسی از سری نهم سریال دکتر هو به نام class، در سال ۲۰۱۶ شروع به پخش شد که در قسمت اول آن دکتر سیزدهم در سریال ظاهر می‌شود. اجرای نقش دکتر در حال حاضر به عهدهٔ جودی ویتاکر است.

در نهایت برای کسانی که تا کنون این سریال را ندیده اند می توانم بگویم، اگر عاشق ساختارشکنی و به بازی گرفتن مدیوم‌های روایی هستید، کلی گزینه در Doctor Who برایتان وجود خواهد داشت.