درآمد فیلم‌ها معمولاً در گیشه، از انتشار نسخهٔ خانگی فیلم‌ها و فروش حق پخش تلویزیونی به‌دست می‌آید. میزان فروش گیشه، به دلیل دارا بودن سهم بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، به این دلیل که ارزیابی میزان موفقیت و دسترسی به آن در مقایسه با نسخه خانگی و درآمد از حق پخش تلویزیونی و  آسان‌تر است.

به‌طور سنتی، فیلم‌های جنگی، موزیکال‌ها و درام‌های تاریخی، همواره از ژانرهای محبوب بوده‌اند، اما در قرن ۲۱ میلادی، ژانر ابرقهرمانی بین مخاطبان جایگاه ویژه ای یافته، به گونه ای که از میان ۱۰ فیلم برتر و پرفروش جهان نام ۴ اثر از فیلم های ژانر ابر قهرمانی دیده می شود. در این مقاله، لیستی از پرفروش ترین فیلم های جهان تا رده دهم را برایتان گرد آورده‌ایم.

۱- انتقام‌جویان: پایان بازی ( Avengers: Endgame )

Avengers-Endgame

انتقام‌جویان یک فیلم آمریکایی در ژانر ابرقهرمانی به کارگردانی برادران روسو محصول سال ۲۰۱۹ است که بر پایه شخصیت‌های گروه انتقام‌جویان از شرکت مارول کامیکس ساخته شده‌ است. این فیلم توسط مارول استودیوز تهیه و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی توزیع گشت. فیلم (Avengers)با حدود ۲٫۸ میلیارد دلار فروش در سرتاسر دنیا، هم اکنون در صدر جدول پرفروش ترین فیلم های جهان قرار دارد.

دانلود فیلم The Avengers

 

۲- آواتار(Avatar)

آواتار فیلمی علمی- تخیلی سه‌بعدی آمریکایی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی جیمز کامرون است، که در سال ۲۰۰۹ به نمایش درآمد. (Avatar) در حدود ۲٫۸ میلیارد دلار فروش داشته و در رده دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان قرار دارد و به همراه فیلم هایی نظیر انتقام‌جویان: پایان بازی ، تایتانیک، جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد ، انتقام‌جویان: جنگ ابدیت تنها فیلم‌های تاریخ هستند که بیش از ۲ میلیارد دلار فروش داشتند.

دانلود فیلم آواتار

 

۳- تایتانیک (TITANIC)

titanic

فیلمی حماسی-عاشقانه و فاجعه‌ای به نویسندگی و کارگردانی جیمز کامرون محصول سال ۱۹۹۷ کمپانی‌های پارامونت پیکچرز و فاکس قرن بیستم است. ماجرای فیلم داستان غرق شدن تایتانیک، بزرگ‌ترین کشتی زمان خود در سال ۱۹۱۲ است. فیلم‌نامه تایتانیک آمیزه‌ای از واقعیت و افسانه است. برخی شخصیت‌های این فیلم در کشتی تایتانیک حضور نداشته‌اند. همچنین برخی صحنه‌های به تصویر کشیده شده در فیلم نیز وجود خارجی ندارند. فیلم (TITANIC) با بیش از ۲٫۱ میلیارد دلار فروش پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان است.

دانلود فیلم Titanic 1997

 

۴- جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد(Star Wars: The Force Awakens)

force-awakens

فیلمی حماسی در ژانر اپرای فضایی به کارگردانی جی جی آبرامز و هفتمین قسمت از مجموعهٔ جنگ ستارگان است که در دسامبر سال ۲۰۱۵ به نمایش درآمد. نیرو بر می خیزد اولین قسمت از سومین سه‌گانه جنگ ستارگان طبق اعلام شرکت والت دیزنی است که شرکت لوکاس فیلم را در سال ۲۰۱۲ خریداری کرده‌است. این فیلم از زمان اکران چندین رکورد مرتبط با فروش گیشه را شامل عنوان پرفروش‌ترین بخش در فرانشیز جنگ ستارگان، پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۵ و همچنین رتبه چهارم در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ با متجاوز از ۲ میلیارد دلار فروش را شکسته است.

دانلود فیلم Star Wars The Force Awakens

 

۵- انتقام‌جویان: جنگ ابدیت(Avengers: Infinity War)

avengers-infinity-war

فیلم ابرقهرمانی آمریکایی به کارگردانی برادران روسو و نویسندگی کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی است که بر پایهٔ گروه خیالی انتقام‌جویان از شرکت مارول کامیکس می‌باشد. بودجه ساخت فیلم چیزی بیش تر از ۳۰۰ میلیون دلار اعلام شده‌است که انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، را در فهرست پرهزینه‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار می‌دهد.(Infinity War) پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۸، دومین فیلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ، چهارمین فیلم پرفروش در داخل ایالات متحده و پنجمین فیلم پرفروش تمام تاریخ سینما با بیش از ۲ میلیارد دلار فروش است.

دانلود فیلم Avengers Infinity War 2018

 

۶- دنیای ژوراسیک(Jurassic World)

jurassic-world

فیلمی در ژانر علمی– تخیلی است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این فیلم که توسط کالین ترورو کارگردانی شده، داستانی علمی تخیلی و وحشتناک را که ۲۲ سال پس از فیلم اصلی سال ۱۹۹۳ یعنی پارک ژوراسیک با کارگردانی استیون اسپیلبرگ جریان دارد به تصویر می‌کشد.فیلم (Jurassic World) با عبور از مرز ۱٬۶میلیارد دلار فروش در رده ششمین فیلم پرفروش جهان قرار دارد .

دانلود فیلم Jurassic World Fallen Kingdom

 

۷- شیرشاه (The Lion King)

The Lion King

یک پویانمایی رایانه‌ای آمریکایی در ژانر موزیکال به تهیه‌کنندگی و کارگردانی جان فاورو است. فیلم‌نامه این فیلم توسط جف نیثنسن بر اساس انیمیشن کلاسیک شیرشاه نوشته شده‌است و والت دیزنی پیکچرز مسئولیت ساخت آن را برعهده دارد. فیلم با بودجه‌ای ۲۶۰ میلیون دلاری ساخته شد و تا کنون ۱٫۶ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرده‌است که آن را به دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ و هفتمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل می‌کند.

دانلود فیلم The Lion King

 

۸- انتقام‌جویان (Marvel’s The Avengers)

the-avengers

انتقام‌جویان فیلمی تخیلی و ابرقهرمانانه آمریکایی است که توسط شرکت‌های مارول استودیوز و والت دیزنی پیکچرز در سال ۲۰۱۲ ساخته شده‌است. این فیلم بر اساس سری کتاب‌های کامیک انتقام‌جویان بوده، انتقام جویان با فروش بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار در سراسر جهان به پرفروش ترین فیلم ۲۰۱۲، سومین فیلم پرفروش ابرقهرمانی و هشتمین فیلم پرفروش تمام ادوار تاریخ سینما تبدیل شد.

 

 

۹- خشمگین ۷ (Furious 7)

furious-7

خشمگین ۷ هفتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین است. این فیلم محصول کشور آمریکا و در سبک اکشن، هیجانی، تعقیب و گریز می‌باشد. این مجموعه با استقبال وسیع تماشاگران روبرو شد، به طوری‌که میزان فروش در سه روز نخست در آمریکای شمالی به ۱۴۳ میلیون دلار رسید و در ۶۵ کشوری که به اکران درآمده بود خود را به صدر جدول فروش فیلم‌ها رساند و حتی در بعضی از آن‌ها رکورد فروش افتتاحیه را شکست. این در حالی بود که هنوز در کشورهای مهمی نظیر چین و روسیه اکران نشده بود. سرانجام این فیلم به فروش جهانی ۱٫۵۱۶ میلیارد دلاری دست یافت و آن را به سومین فیلم پر فروش سال ۲۰۱۵ و نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما جهان تبدیل کرد.

دانلود فیلم Furious 7

 

۱۰- انتقام‌جویان: عصر اولتران (The Avengers: Age of Ultron)

age-of-ultron

نام فیلمی ابرقهرمانی محصول سال ۲۰۱۵ است. در انتقام‌جویان: عصر اولتران، انتقام‌جویان باید اولتران، موجودی که خود به دست بشر ساخته شده و کمر به نابودی بشریت بسته، را شکست دهند. انتقام‌جویان: عصر اولتران سال ۲۰۱۵ در آمریکای شمالی به صورت دوبعدی و سه‌بعدی آی‌مکس اکران شد. این فیلم نظرات مثبت منتقدان را در پی داشت و در گیشه با فروش ۱٫۴ میلیارد دلاری به چهارمین فیلم پرفروش ۲۰۱۵ ،چهارمین فیلم پرفروش ابرقهرمانی و دهمین فیلم پرفروش تاریخ تبدیل شد.

دانلود فیلم Avengers Age of Ultron

 

پیشنهاد می‌کنیم اگر فیلمی در این مجموعه قرار دار که هنوز ندیده‌اید، سریع دست به کار شوید!